Jak kupować charmsy?

Bransoletki z charmsami już nie są trendem biżuteryjnym ostatnich lat. Ich popularność jest tak ogromna, że można już spokojnie stwierdzić, że jest to element kultowy. To biżuteria, za pomocą której można opowiadać wiele historii i momentów z życia, które są szczególnie ważne dla właścicielki bransoletki. Umieszczane na nich zawieszki niejednokrotnie symbolizują chwile szczególne, które pragnie się zapamiętać na zawsze, a nosząc je przy sobie, przypomina się o nich na co dzień.

Jak zatem kupować charmsy, gdzie i w jakich sklepach, jak je wybierać i komponować w całość? Poniżej kilka wskazówek, rad i spostrzeżeń w tej kwestii.

Odpowiednia baza

Aby zawieszki można było nosić, trzeba posiadać bazę, na której będą one umieszczane. Tą bazą może być łańcuszek. Sprawdza się jednak również rzemyk oraz linka. Już na tym etapie warto przemyśleć, co będzie najbardziej uniwersalne. Ważne też jest to, jaki jest styl ubierania właścicielki i kolory które preferuje. Jeżeli to styl glamour, charmsy na rzemyku niekoniecznie będą dobrym pomysłem. Z kolei miłośniczka luźnego, sportowego stylu rzadko sięgać będzie po bransoletkę ze złota. Tworząc unikatową rzecz warto od razu zadbać o to, że będzie się ją nosić.

Gdzie kupić?

To jest kwestia, która wiąże się z tym, na co nas stać i jakiej jakości wymagamy od produktu, za który płacimy. Oczywiście w markowych salonach biżuterii charmsy są wykonane z ogromną dbałością o detale, mają ciekawe kształty i dostępne są w różnych kolekcjach, których elementy pasują do siebie nawzajem. To coś dla osób, które nie lubią kompromisów. Poza tym, tego typu bransoletki często kompletuje się przez lata. Kolejne charmsy dołączają do bazy co jakiś czas i nie warto doprowadzić do sytuacji, gdy te, które trafiły tam jako pierwsze, są zniszczone i brzydko wyglądają. Markowe zawieszki z pewnością wytrzymają dłużej. Wiąże się z tym ich cena. Najprostsze projekty zaczynają się od kwoty ok. 60zł, natomiast za najdroższe zapłacimy nawet powyżej 1000zł.
Z kolei w zwykłych salonach jubilerskich czy sklepach, dostaniemy charmsy tańsze, choć niższej jakości. Dostępnych jest wiele wzorów, które można dobierać również do tych markowych. Zazwyczaj są jednak wykonane z gorszych materiałów, z mniejszą dbałością o szczegóły. Choć są ładne, to uważne oko osoby, która jest zagłębiona w temat, wypatrzy różnice pomiędzy zawieszką tańszą, a markową.

Jak wybrać?

Tak jak decydujemy się na określoną bazę, tak również warto dobierać do niej charmsy, które pasują do siebie stylem, kolorem i materiałem, z którego zostały wykonane. Dzięki konsekwencji uda się stworzyć bransoletkę, która będzie unikatowa i jednocześnie spójna. Sprawi to, że będzie prezentować się stylowo przy wielu okazjach. Dobrym pomysłem jest kupowanie charmsa przy każdej ważnej okazji życiowej. Można również podpowiadać partnerowi, rodzinie czy znajomym, że zbiera się takie zawieszki. Przy różnych okazjach będą oni mogli wzbogacać kolekcję. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie mamy wtedy kontroli nad tym, czy charmsy są wykonane ze szlachetnych materiałów, czy niższej jakości.