Na jaką okazję kupić markową biżuterię?

Biżuteria to z pewnością świetny materiał na prezent. Kobiety lubią dostawać tego typu podarki, a mężczyźni chętnie po nie sięgają, zwłaszcza, że wiedzą, co robi na ich partnerkach wrażenie. Nie oznacza to jednak, że mężczyźni biżuterii nie noszą. Owszem, choć są to po prostu inne rzeczy. Panie zazwyczaj dostają pierścionki (nie tylko zaręczynowe), naszyjniki i kolczyki. Z kolei u panów często są to spinki do koszuli bądź zegarek.

Kiedy wybieramy prezent, staramy się zwykle, był to produkt dobrej jakości. Dlatego sięgając po biżuterię wybieramy raczej znane marki, które są sprawdzone. Dla obdarowanej osoby to również znak, że darczyńca nie silił się na oszczędności.

Na jaką okazję można zatem podarować markową biżuterię i dla kogo? Możliwości jest kilka. Postaramy się przeanalizować kto najczęściej dostaje tego typu podarek oraz przy jakiej okazji.

Rocznice

Markowa biżuteria jest prezentem, którym często obdarowuje się ukochaną osobę z okazji rocznicy ślubu. Do dobry pomysł, zwłaszcza, że wybierając rzecz trzeba skoncentrować się na potrzebach drugiej osoby, sprawdzić co już ma i może dowiedzieć się, czego jej brakuje. Taki prezent zawsze jest miły i przywołuje po latach dobre wspomnienia. Zazwyczaj to mężczyźni kupują swoim kobietom pierścionek lub naszyjnik, jednak nie musi to być regułą. Spinka do krawata z grawerem z okazji rocznicy również będzie miłym prezentem dla mężczyzny.

Zaręczyny

Od tego właściwie należałoby zacząć. Gdyby trzeba było wybrać element biżuterii, który jest najbardziej symboliczny i dość jednoznacznie kojarzy się z jedną okazją, z pewnością byłby to pierścionek zaręczynowy. Skoro obdarowując nim ukochaną, mężczyzna wyraża swoje uczucia do niej oraz chęć spędzenia z nią reszty swojego życia. Naturalne zatem jest to, że pierścionek jest wyjątkowy i ma być noszony przez lata. Dlatego jeżeli będzie on markowy, można mieć pewność, iż będzie on nadal wyglądał pięknie przez wiele lat.

Urodziny

Szukając idealnego prezentu urodzinowego, czasem trudno rozpoznać aktualne potrzeby drugiej osoby. Zwłaszcza, gdy nie mamy z kimś częstego kontaktu, trudno nam stwierdzić, jakie książki aktualnie czyta, jakiego sprzętu potrzebuje, czy co by ją zainteresowało. Można wtedy postawić na coś, co nie jest niezbędne, nie musi łączyć się z chwilową potrzebą i jest uniwersalne. Jeżeli będzie to coś dobrej jakości, odpowiadające gustowi obdarowywanej osoby, jest duża szansa, że prezent będzie trafiony. Jeżeli sięgniemy po markową biżuterię, jest duża szansa, iż wywołamy szczerą radość solenizanta.

Dzień Matki

Chcąc podkreślić, jak jest wyjątkową osobą, staramy się znaleźć taki prezent dla naszej mamy, który ją ucieszy i będzie odpowiedzią na jej potrzeby czy oczekiwania. Markowa biżuteria to na pewno strzał w dziesiątkę, jeżeli ma się mamę, która lubi nosić dodatki, takie jak kolczyki, naszyjniki czy pierścionki. Warto stawiać na biżuterię dobrej jakości, którą będzie można cieszyć się przez lata. Nie będzie również problemów z gwarancją, w przypadku jakiejkolwiek usterki, czy koniecznością zmiany obwodu pierścionka.